Podsumowanie roku szkolnego 2010/2011

Muzułmańska Gmina Wyznaniowa  od 1991 prowadzi  lekcje religii oraz zajęcia edukacyjne dla młodzieży szkolnej oraz osób zainteresowanych islamem. W ciągu roku szkolnego 2010/2011 uczęszczało na zajęcia z religii 13 uczniów, lekcje prowadził imam Hani Hraish.

Gmina Muzułmańska w Gdańsku w ciągu 50 lat swojego oficjalnego istnienia  na trwałe wpisała się w życie  kulturalne i duchowe miasta. Od momentu powstania meczetu w czerwcu 1991 r. społeczność muzułmańska ma możliwość organizowania  życia religijnego  dla swoich członków oraz posiada bogatą ofertę edukacyjną i kulturalną dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta . Odbywają się spotkania z okazji promocji książek, modlitwy okolicznościowe, gościliśmy ludzi polityki np. b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, premiera Turcji  Reciepa Erdogana,  ludzi nauki np. prof. Janusza Daneckiego. W latach 2001-2005 organizowaliśmy ogólnopolską imprezę Dni Kultury Muzułmańskiej w Gdańsku.

W ciągu  minionego roku szkolnego gościliśmy w meczecie około 40 grup szkolnych i studenckich na zajęciach edukacyjnych w ramach zajęć z religii, historii czy wiedzy o społeczeństwie. Zajęcia prowadzone były przez Tamarę Marię  Szabanowicz, Haniego Hraisha i Idalię Milkamanowicz. Wśród szkół, które nas odwiedziły były m.in.:
Niepubliczna Szkoła w Kowalach – klasy: 1a, 6b
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach,
Gimnazjum nr 29 im. Jana Kochanowskiego w Gdańsku,
Gimnazjum nr 26 z Gdańska-Wrzeszcza.

szkola
szkola_2

 


Komentowanie jest wyłączone